Bankowe pożyczki gotówkowe z wnioskiem przez internet

NazwaKrótki opisSzczegóły (opis, kalkulator, wniosek przez internet)
Bank Millennium
Bank Millennium (RRSO 7,68%) rozwiń... sprawdź szczegóły
Deutsche Bank Polska
Deutsche Bank Polska RRSO 11,36% rozwiń... sprawdź szczegóły
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. RRSO: 13,22% rozwiń... sprawdź szczegóły
Santander Consumer Bank
Santander Consumer Bank RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 13,93% rozwiń... sprawdź szczegóły
T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile Usługi Bankowe RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 16,93% Przykład reprezentatywny: całkowita kwota kredytu: 23 126 zł (bez kredytowanych kosztów), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 16,93%, oprocentowanie stałe: 9,99%, całkowita kwota do rozwiń... sprawdź szczegóły
Getin Bank
Getin Bank RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 18,1% rozwiń... sprawdź szczegóły
eurobank
eurobank Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,83% rozwiń... sprawdź szczegóły
PKO Bank Polski
PKO Bank Polski Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi 28,45% rozwiń... sprawdź szczegóły
Alior Bank
Alior Bank
  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 16,22% Wyliczenie zostało dokonane na 27.02.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Taryfa opłat i prowizji na www.aliorbank.pl
rozwiń...
sprawdź szczegóły
Doradca Bankier.pl
Doradca Bankier.pl
  • bezpłatnie dopasujemy dla Ciebie najlepszą ofertę
rozwiń...
sprawdź szczegóły

Garść informacji o pożyczkach gotówkowych


Czym różni się kredyt od pożyczki?

Pożyczka jest bardzo ogólnym pojęciem, określającym udzielenie w tymczasowe posiadanie rzeczy lub pewnej kwoty pieniędzy na umówiony czas. Pożyczki pieniężne w Polsce podlegają regulacji ustawy o kredycie konsumenckim. Ich szczególnym przypadkiem jest kredyt, który może być udzielony przez bank lub w drodze wyjątku przez inne instytucje wymienione w ustawie. Działalność banków jest uregulowana prawnie poprzez prawo bankowe, przez co klient otrzymuje w pewnym stopniu ochronę swoich interesów. Dzięki dużej ingerencji państwa w działalność banków, zyskują one rangę instytucji zaufania publicznego. Najpopularniejszym produktem bankowym jest kredyt gotówkowy, popularnie funkcjonujący w mowie potocznej jako pożyczka gotówkowa.


Od czego zależy maksymalna kwota kredytu?

Maksymalny możliwy limit danej oferty jest sprawą indywidualną wybranego banku. Aby uzyskać kredyt o takiej wysokości, trzeba wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Do oceny wiarygodności klienta jest brane pod uwagę bardzo wiele czynników. Począwszy od raportów z baz informacji finansowej, które relacjonują poziom zadłużenia oraz terminowość spłaty aktualnych i przeszłych zobowiązań. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem jest poziom dochodów. Może być ustalony w oparciu o zaświadczenia od pracodawcy, poprzez analizę wpływów na konto, a także PIT i inne dokumenty skarbowe. Sposobów oczywiście jest więcej, a banki sięgają wciąż po nowe w celu przyciągnięcia kolejnych klientów. Dodatkowymi źródłami takiej oceny może być nasza sytuacja osobista – stan cywilny, posiadanie dzieci, posiadanie nieruchomości.


Czy można otrzymać kredyt bez BIK?

Jest to praktycznie niemożliwe, ponieważ prawie wszystkie banki korzystają z baz informacji finansowej. Wśród nich Biuro Informacji Kredytowej dzierży palmę pierwszeństwa. Negatywne wpisy w tej bazie czynią nas mało wiarygodnymi klientami. Co ciekawe, pusty BIK też może być przyczyną odmowy udzielenia kredytu. Natomiast pozytywne wpisy mogą znacząco uprościć formalności oraz podwyższyć zdolność kredytową. Bank w raporcie otrzymuje wyliczony scoring kredytowy, który może zostać obniżony przez składanie wielu wniosków kredytowych w ostatnim czasie.


Jak szybko wypłacane są pieniądze?

To też jest uzależnione w zdecydowanym stopniu od instytucji do której wnioskujemy. Będąc stałym klientem solidnego banku możemy liczyć na kredyt od ręki, na przysłowiowy dowód. W przypadku większych formalności czas ten może się przedłużyć, ale nie powinien jednak przekraczać tygodnia w przypadku mniejszych kwot. Wiele w tym względzie zależy od nas i od tego, czy posiadamy przygotowane wymagane dokumenty. To może znacząco przyspieszyć wszystkie procedury.


Jakie dokumenty mogą być wymagane?

Najważniejszym dokumentem jest dokument tożsamości, taki jak np. dowód osobisty. Jest niezbędny przy podpisaniu umowy. Różnego rodzaju zaświadczenia o dochodach, od zaświadczeń od pracodawcy, odpowiedni PIT, wyciągi dokumentujące wpływy na konto bankowe, umowy o dzieło, odcinki rent i emerytur i i inne. W wielu bankach będzie wymagana zgoda współmałżonka. Większe wymagania będą musiały spełnić osoby prowadzące działalność gospodarczą, dostarczając zaświadczenia o niezaleganiu składek i podatków od ZUSu i Urzędu Skarbowego.


Jak wybrać tani kredyt?

Najtańszy kredyt będzie posiadał najmniejsze całkowite koszty, wyszczególnione w umowie. Wśród nich mogą być prowizje, opłaty przygotowywacze oraz oprocentowanie. Dużym ułatwieniem w ocenie całkowitego kosztu jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest wyliczana na podstawie dyrektywy zawartej w ustawie o kredycie konsumenckim i zawiera pełną informację o sumarycznym koszcie pożyczki. Warto też zwrócić uwagę na warunki wcześniejszej spłaty, często można zaoszczędzić na odsetkach w pozostałym okresie.